Gadeløb 2012

Resultatliste – Gadeløbet i Vammen – 2012
Gruppe: Damer
Tid    Nr    Navn    Klub
17.04.97    78    Louise Bækby Hansen    Viborg AM
17.10.48    96    Sanni Pedersen    Runners Corner
20.14.47    86    Marianne Støckler    Støckler Dental
20.59.06    93    Merete Åby    Viborg AM
21.28.96    80    Janni Gravesen    Viborg
22.00.46    77    Lene Ladefoged    TVS Damer
22.20.88    84    Anni Østergaard Bleicken    Klejtrup
22.27.72    98    Kirsten Hansen    Nordtrim
24.16.13    82    Margit Givskov    Vammen
24.16.42    83    Maj-Britt Givskov    Vammen
25.48.42    81    Susanne Møller    Vammen
28.16.10    79    Ghita Rasmussen    Vammen
Gruppe: Herrer
Tid    Nr    Navn    Klub
15.02.63    1    Theijs Nijhuis    Sunset Boulevard
15.17.32    91    Rasmus Sigvardsen    Houlkær Løb & Motion
15.24.77    88    Søren Rasmussen    Viborg AM
15.32.44    70    Claus Pedersen    Viborg
15.34.33    72    Kasper Lyngholm    Sunset Boulevard, Viborg
15.51.43    94    Gert Jakobsen    Viborg AM
15.53.97    66    Laurids Jakobsen    Viborg
16.03.59    90    Hans Mygind    Herning Løbeklub
16.05.24    74    Martin Rask Pedersen    Århus Fremad
16.35.30    20    Brian Lynggaard    Houlkær Løb & Motion
16.38.90    19    Carsten Dalsgaard    Houlkær Løb & Motion
16.40.39    106    Søren Hammer    Houlkær Løb & Motion
17.09.53    95    Tommy Haun    Viborg Biathlonklub
17.25.26    68    Jacob Thorsager    Vammen
17.43.56    92    Darren Luxford    Houlkær Løb & Motion
17.50.54    107    Keld Thomsen    Fårup
17.53.53    71    Per Vagnby    Viborg
18.11.54    97    Jan Hansen    Bigum
18.17.61.    75    Peter Lange    Vammen
18.19.06    69    Stephan Jensen    Team Løvel
19.02.17    67    Per Rasmussen    Vammen
19.15.14    85    Kim Ertner    Vammen
19.34.47    9    Mathias Bay    Vammen
19.52.13    63    Morten Gravesen    Viborg
19.56.92    10    Jonas Hansen    Norge
19.57.37    4    Torben Lindgaard Kristensen    Rødding
20.12.47    73    Søren Torp    Vammen
20.26.89    99    Ib Lorenzen    Vammen
21.05.90    87    Leo Støckler    Støckler Dental
21.18.06    64    Niels Martin Poulsen    Møldrup
22.00.06    62    Hans Erik Lund    Boligselsk. Sct. Jørgen
22.55.48    108    Jesper Hansen    Andelskassen
24.00.72    109    Freddy Marquart    Vammen
24.43.42    89    Ulf Bender    Vammen
24.45.96    21    Søren Lundbak    Rødding
25.40.48    12    Benny Lybæk    Viborg

Gruppe: Piger 12-14 år
Tid    Nr    Navn    Klub
15.43.03    325    Agnes Holm    BT

Gruppe: Drenge 10 –11 år
Tid    Nr    Navn    Klub
13.55.46    321    Bastian Lund    Århus

Gruppe: Drenge 12 –14 år
Tid    Nr    Navn    Klub
14.24.86    324    Jakob Jorfal Rasmussen    Vammen
14.35.26    322    Mads Dyrholm    Bigum
99.99.99    323    Emil Thorsager Iversen    Bøvlingbjerg

Gruppe: Børn8-9 år
Tid    Nr    Navn    Klub
09.55.50    211    Philip Krogh    Vammen
10.34.48    213    Viktor Nave Møbius    Kjellerup
10.47.39    214    Amalie Bro Pedersen    Viborg
10.58.61    215    Rasmus Ejsing Duun    Vammen
11.27.40    216    Marcus Medina Jensen    Børnehuset
11.47.67    212    Victor Gravesen    Viborg
Gruppe: Børn under 8 år
Tid    Nr    Navn    Klub
05.51.72    142    Simon Steiness    Hammershøj
05.57.31    134    Karoline Krogh    Vammen
06.08.49    183    Lucas Medina Jensen    Langsø Børnehus
06.22.27    139    Mathilde Duus    VUIF
06.24.84    130    Noah Medina Jensen    Langsø Børnehus
06.42.62    133    Lærke Skipper Jensen    Vammen
06.49.85    136    Emil Døssing Jensen    Langsø Børnehus
06.51.33    187    Laura Bækby Hansen    Viborg
07.12.61    140    Frederik Ertner Mortensen    Langsø Børnehus
07.44.91    144    Kasper Ejsing-Duun    Lamgsø Børnehus
08.17.36    138    Christoffer Sørensen    Langsø Børnehus
08.21.32    188    Andrea Trojan Bjørn    Pederstrup
08.52.48    132    Signe Skipper Jensen    Langsø Børnehus
09.01.01    184    Anna Haun    Viborg Biathlonklub
09.04.82    191    Anne Kathrine Faber Jensen    Langsø Børnehus
09.07.01    137    Sarah Møller Gaarde    Langsø Børnehus
09.45.60    174    Nanna Vels    Langsø Børnehus
09.46.14    135    Louise Givskov Jensen    Langsø Børnehus
10.04.33    141    Elisabeth Duus    Langsø Børnehus
11.34.59    192    Victor Skydt    Runners Corner
12.11.13    186    Mille Bækby Hansen    Viborg
12.15.55    182    Mikkel Vels    Langsø Børnehus
13.00.26    190    Victoria Elmbæk    Vammen
13.06.68    189    William Elmbæk    Vammen
13.23.52    143    Luas Sørensen    Langsø Børnehus
99.99.99    185    Jakob Haun    Viborg Biathlonklub
99.99.99    131    Felix Gravesen    Viborg

Leave a comment

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *